قانون جذب: چهار عنصر تصویر سازی موثر

برایان تریسی

تقریبا آن‌چه را که در زندگی به آن دست یافته‌اید یا نتوانسته‌اید به آن دست یابید ناشی از استفاده یا استفاده نکردن از تکنیک تصویرسازی است.
شما از قدرت تصویرسازی در تمامی مراحل زندگی خود استفاده کرده‌اید. اما مسله اینجاست که اغلب مردم از تصویرسازی ذهنی به درستی استفاده نمی‌کنند.
هدف شما باید این باشد که کنترل کامل فرایند تصویر‌سازی ذهنی را به دست بگیرید. باید ذهن شما و تصویر سازی ذهنی‌تان پیوسته متوجه چیزهایی که می‌خواهید و شخصی که می‌خواهید به او تبدیل شوید، باشد.
به این منظور من در این مقاله به چهار بخش مهم تجسم خلاق اشاره کرده‌ام. با آگاهی از این چهار عنصر و اجرای آن‌ها می‌توانید سهل‌تر و سریع‌تر از آن‌چه فکر می‌کنید اهداف زندگی‌تان را محقق شده ببینید.

 

با کدام تکرار؟
نخستین جنبه تصویرسازی، تناوب و تکرار آن است. تعداد دفعاتی که یک هدف به خصوص را در ذهن خود تصویر می‌کنید چه اندازه باید باشد؟ هر چه تصویری را بیشتر در ذهن خود تکرار کنید، بیشتر این تصویر در ذهن نیمه هوشیار شما ثبت می‌شود و به سهولت بیشتری می‌توانید به عنوان بخشی از واقعیت شما محسوب شود.

 

چه مدتی؟
عنصر دوم تصویرسازی، مدت آن است. یعنی چه مدت زمانی را در هر روز صرف تصویرسازی ذهنی می‌کنید. وقتی در حالت آرمیدگی قرار می‌گیرید، می‌توانید با چندین ثانیه و حتی چند دقیقه تصویر مورد نظر را در ذهن خود مجسم کنید. هر چه بیشتر بتوانید این کار را بکنید، بهتر می‌توانید تصویر را به عمق ذهن نیمه هوشیار بفرستید.

با کدام روشنی؟
عنصر تصویرسازی ذهنی روشنی و شفافیت است. رابطه مستقیمی میان دیدن توام با روشنی و شفافیت نتیجه یا عملکرد و تبدیل آن به واقعیت وجود دارد.
وقتی هدف جدیدی برای خود در نظر می‌گیرید، تصور یا تجسم شما از این هدف معمولا مبهم است. اما هر چه بیشتر آن را بنویسید، مرور کنید و در ذهن خود تصویرسازی کنید، برایتان روشن‌تر و شفاف‌تر می‌شود و سرانجام در شرایطی قرار می‌گیرید که هدف از شفافیت کامل برخوردار می‌شود. در این زمان‌، هدف ناگهان در دنیای شما و دقیقا به همان کلی که آن را تصویر سازی کرده‌اید، ظاهر می‌شود.

 

با کدام شدت؟
چهارمین عنصر تصویرسازی، شدت آن است. یعنی اینکه به تصویرسازی خود چه مقدار احساسات همراه است. این مهم‌ترین بخش تصویرسازی ذهنی است. گاه اگر احساسات شما به اندازه کافی شدید و پرمحتوا و اگر تصورسازی از شفافیت کافی بهره داشته باشد، هدف‌تان بلافاصله تحقق پیدا می کنند.

بازدید: ۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *